Program Slujbe
Adresa bisericii este:
Vineri;, 6 ianuarie; Boboteaza Domnului (Boboteaza) (Harţi)
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.30 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie Sinţirea cea mare a Apei de Bobotează
Duminică, 8 ianuarie; Duminica după Botezul Domnului
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie
Duminică, 22 ianuarie; Duminica XXXII-a după Rusalii (a lui Zaheu)
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie – Agapă
Vineri, 27 ianuarie; Taina Sf. Maslu
  • 17.00 – Taina Spovedaniei
  • 18.00 – Taina Sf. Maslu urmată de cateheză
Duminică, 29 ianuarie; Duminica XVII-a după Rusalii (a Cananeencei)
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie
Vineri, 3 februarie; Taina Sf. Maslu
  • 17.00 – Taina Spovedaniei
  • 18.00 – Taina Sf. Maslu urmată de cateheză
Duminică, 12 februarie; Duminica XXXIV-a după Rusalii (a Fiului Risipitor)
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie
Vineri, 17 februarie; Adunarea Parohială
  • 16.30 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 17.30 – Taina Sf. Maslu
  • 18.30 – Adunarea Parohială
Sâmbătă, 18 februarie; Moşii de iarnă Pomenirea celor adormiţi
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie Parastas Pomenirea celor adormiţi
Duminică, 26 februarie; Duminica Lăsatului secului pentru Postul Mare
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie – Agapă
Luni, 27 februarie; Începutul Postului Mare
Luni, 27 februarie; Canonul cel Mare
  • 17.00 – Taina Spovedaniei
  • 18.00 – Canonul cel Mare
Miercuri, 1 martie; Canonul cel Mare
  • 17.00 – Taina Spovedaniei
  • 18.00 – Canonul cel Mare
Sâmbătă, 4 martie; Sâmăta colivei Pomenirea celor adormiţi
  • 8.15 – Pregătirea Proscomidiei
  • 8.45 – Utrenia
  • 9.00 – 9.45 – Taina Spovedaniei
  • 10.15 –Sf. Liturghie Parastas Pomenirea celor adormiţi
În fiecare duminică se organizează pentru copii parohiei noastre începând cu ora 11.45 până la 12.15 cateheză pentru copii.

Slujbele continuă conform programului în a doua, a patra şi a cincea duminică din lună:
  • 8.00 – Utrenia; 10.00 – Sf. Liturghie; După împărtăşire, în timpul predicii, copii se retrag pentru cateheză.
  • Slujba Vecerniei urmată de cateheză şi discuţii se va face de la orele 18.30.
În fiecare vineri după vecernie stau la dispoziţia celor ce doresc să se spovedească. La cerinţa dumneavoastră putem conveni pentru o altă zi.

Pentru orice serviciu religios sau pentru problemele legate de viaţa pastorală, credincioşii se pot adresa Părintelui Laurenţiu Precup .